افراد آنلاین
15 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبـــــــــار)
ادامه...
اخبار تربت جام : نماينده مردم تايباد و تربت جام در مجلس: به زودی تحولي عظيم در بخش اقتصادی منطقه و استان مشاهده خواهيم كرد
فرستنده admin در تاريخ ۱۳۸۹/۱۱/۸ ۴:۳۴:۰۹ (1586 بار خوانده شده)

نماينده مردم تربت جام، تايباد و باخزر در مجلس شوراي اسلامي گفت: بعد از پيگيري ها سرانجام منطقه ويژه اقتصادي دوغارون تايباد به تصويب شوراي نگهبان رسيد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، غلامرضا اسداللهي در بازديد از روستاهاي محروم بخش مركزي شهرستان تايباد با اعلام اين مطلب گفت: با توجه به پتانسيل‌ هاي موجود در منطقه دوغارون و تصويب آن در مجلس شوراي اسلامي، هيات دولت و دو هفته پيش در شوراي نگهبان، به زودی تحولي عظيم در بخش اقتصادی منطقه و استان مشاهده خواهيم كرد.

وي افتتاح غريب الوقوع منطقه ويژه اقتصادي را اعلام كرد وافزود: كارهاي زيادي براي زير ساخت هاي منطقه ويژه اقتصادي از جمله ساخت انباري با زير بناي 20 هزار متر مربع و دانشگاه بين المللي انجام شده كه اميد است بعد از انجام يك سري از مطالعات كارشناسي با جذب سرمايه‌گذاري هاي بخش خصوصي، اين منطقه به جايگاه واقعي‌ خود برسد.

غلامرضا اسداللهي به فرمان مقام معظم رهبري براي رسيدگي به مناطق محروم اشاره داشت، اظهار كرد: متاسفانه تايباد، تربت جام و باخزر همه جزء شهرستان هايي هستند كه تمام بخش‌هاي آنها محروم اعلام شده است و با توجه به فرمان مقام معظم رهبري مسوولان بايد نگاه ويژه‌اي به اين مناطق محروم داشته باشند.

وي گفت: 27 درصد از سرمايه گذاري در بخش منطقه ويژه را به بومي‌هاي منطقه واگذار خواهيم نمود و يك شهرك صنعتي در دل منطقه ويژه مرزي به تصويب رسانده ايم که مردم بومي منطقه مي توانند موارد احتياج زندگي خود را با 100درصد تخفيف گمركي و مايحتاج خود را با 50 درصد از منطقه ويژه تهيه نمايند.

غلامرضا اسداللهي با اعلام اين مطلب كه شغل 80 درصد از مردم منطقه كشاورزي است و خشكسالي هاي چند سال اخير به منطقه آسيب زيادي رسانده است، اظهار داشت: در سال اخير براي رفع بيكاري به صنعت و پتانسيل منطقه يعني معدن نگاه ويژه‌اي داشتيم و در حال حاضر كارخانه فولاد تربت جام را با امتياز 400 ميليون تومان در حال اجرا داريم كه بعد از افتتاح، 10هزار فرصت شغلي ايجاد مي‌كند.

وي افزود: همچنين با توجه به معادن سيليس در تربت جام كارخانه شيشه سيليس را با اعتبار 150 ميليارد تومان و كارخانه ورق كالوانيزه در تايباد با 80 درصد پيشرفت فيزيكي در دست احداث مي‌باشد كه اميدواريم در كنار بقيه طرح‌ها مشكل بيكاري را حل شود.

وي ادامه داد: سنگ معدن سنگان خواف در گذشته به نام سنگ آهن تايباد بوده است كه در حال حاضر فقط شهرستان خواف از آن بهره‌برداري مي كند. بعد از پيگيري‌هاي مكرر به تاييد هيات دولت رسيد كه يك جبهه بهره‌برداري از سنگ معدن سنگان از روستاي فرزنه تايباد شروع شود.

غلامرضا اسداللهي جهش در بخش راهسازي را در دو سال اخير قابل تقدير دانست و بيان كرد: در راه روستايي تنها به 506 راه ديگر نياز است و در راه شهري پر اعتبارترين پروژه راهسازي با اعتباري 35 ميليارد تومان جاده يعني دو غارون- مشهد را در دست اجرا داريم كه براي جاده تربت جام - باخزر نيز اعتبار 17 ميليارد تومان از دولت گرفته ايم و جاده تايباد - خواف نيز به اتمام رسيده است.

وي راه آهن را براي پيشرفت منطقه ويژه ضروري دانست و اظهار داشت: وزير راه و ترابري قول امكان سنجي راه آهن را به ما دادند و بعد از انجام امكان سنجي جواب دادند كه هفته گذشته با حضور مشاور شركت نوانديشان و مسوولان شهرستان تايباد، تربت جام و فريمان که در فرمانداري تايباد برگزار شد، طرح را با مطالعات خوبي به وزارت داديم كه اگر موفق به گرفتن كميسيون 32 از مجلس بشويم، دو غارون مشهد داراي خط آهن مي شود.

وي با اشاره به مسائل آب شرب منطقه، افزود: با توجه به اينكه 25 درصد از اعتبارات آب استان در اين حوزه است و در سفرهاي استاني سه ميليارد تومان از رييس جمهور براي آب شرب اين مناطق بودجه گرفتيم، مشكل كميت آب شرب حل شده به طوري كه در شهر تايباد و تربت جام به فكر فاضلاب شهري شديم كه در حال اجرا مي باشد.

غلامرضا اسداللهي در جمع مردم روستاي حسيني نيز گاز رساني را از اولويت ها اعلام كرد و افزود: هر چند هزينه گاز رساني به بخش صالح آباد براي اشتراك 10 ميليون تومان هزينه داشت اما در حال اجراست و گاز رساني به باخزر - مشهد ريزه نيز در دهه فجر افتتاح مي شود.


صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

عکس منتخب
تربت جام (3).jpg
ورود به سایت | تبادل لینک | |