افراد آنلاین
32 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبـــــــــار)
ادامه...
اخبار تربت جام : درگذشت استاد سرنا، غلامعلی نینواز بر اثر حادثه رانندگی
فرستنده admin در تاريخ ۱۳۸۹/۱۱/۶ ۴:۳۰:۰۰ (1943 بار خوانده شده)

با کمال تأثر درگذشت مرحوم غلامعلی نینواز را اعلام می نماییم و به همه مردم ایران به خصوص مردم تربت جام و باخرز و به ویژه خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات برای ایشان مسألت داریم.
صداو سیمای خراسان رضوی گزارش داد که استاد غلامعلی نینواز استاد برجسته سرنا نوازی در روز چهارشنبه ‌٢٢/ ‌١٠/ ‌١٣٨٩ در سن 57 سالگی بر اثر واژگونی خودرو در جاده تربت جام باخرز دار فانی را وداع گفت.
ایشان یکی از زبده ترین نوازندگان سرنا و در ردیف اساتیدی همچون مرحوم شاه میرزا مرادی و مرحوم برات دلپذیر بودند.
استاد نینواز اجراهای ماندگار در کشورهای اروپایی و جشنواره های معتبر خارجی داشتند و در یکی از همین فستیوال ها به وی لقب الماس سیاه خاورمیانه دادند و او را لویی آرمسترانگ ایران نامیدند.

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.

زنده‌ياد ني‌نواز در جشنواره‌هاي بسياري مقام‌ها و رتبه‌هاي بسياري كسب كرد كه كسب مقام اول و دريافت لوح زرين در پنجمين و پانزدهمين جشنواره موسيقي فجر، كسب مقام اول در اولين جشنواره موسيقي مقامي، كسب مقام اول در جشنواره سراسري ذكر ‌الذاكرين و كسب مقام اول در اولين جشنواره موسيقي مقامي در كرمان از افتخارات او مي‌باشد و بارها نيز از سوي مركز موسيقي كشور از وي‌تقدير شده است.
محمدرضا درويشي، پژ‍وهشگر صاحبنام موسيقي كشور در اختتاميه جشنواره موسيقي مقامي در كرمان در سال 78، استاد ني‌نواز را بزرگ‌ترين سرنانواز جهان معرفي كرد.
آثار « از کویر تا کوهپایه های خراسان، مقام ا... و مقام رقص پلتان» از نمونه آثار استاد نینواز در واحد شعر و موسیقی مرکز خراسان رضوی می باشد.
روحش شاد.


صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

عکس منتخب
تربت جام (3).jpg
ورود به سایت | تبادل لینک | |