افراد آنلاین
29 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبـــــــــار)
ادامه...
اخبار تربت جام : دانشکده پرستاري تربت جام با حضور وزير بهداشت و درمان و علوم پزشکي افتتاح شد
فرستنده admin در تاريخ ۱۳۸۹/۱۰/۲۷ ۱۱:۴۰:۰۰ (1376 بار خوانده شده)

روزنامه خراسان - همزمان با ايام ولادت باسعادت امام کاظم(ع) و با حضور وزير بهداشت و درمان و علوم پزشکي و هيئت همراه، نماينده، مديران استاني و محلي افتتاح شد. فرماندار تربت جام در مراسم افتتاح اين دانشکده با تشريح وضعيت اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي تربت جام گفت: شهرستان تربت جام در بخش بهداشتي و درماني با ۲ مشکل اساسي و جدي روبه رو است.سيد حميد موسوي افزود: اولين مشکل جدي کمبود نيروي انساني و نداشتن ساختار تشکيلاتي بيمارستان است و دومين مشکل کمبود پزشک است که با توجه به نقاط محروم و دور افتاده و بعد مسافت اهالي روستاها با مراکز درماني فاصله دارند.
همچنين رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد با ترسيم نقشه جامع سلامت گفت: دانشگاه علوم پزشکي جايگاه ويژه اي براي تربت جام قائل است و يکي از کارهايي که در اين باره انجام گرفت مطرح شدن شهرستان تربت جام به عنوان قطب درماني و آموزشي است.دکتر شبستري افزود: سعي داريم تمام نيازها را در کمترين زمان براي اين قطب درماني جبران کنيم.وي عنوان کرد: تعداد ۱۵ خانه بهداشت در حال ساخت در شهرستان تربت جام داريم که تا پايان سال جاري با کمک بسيج سازندگي، بهداشت و درمان عمليات ساختماني به اتمام مي رسد و مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
دکتر شبستري ابراز داشت: در بحث عمراني در سال ۸۹-۸۸ بابت شهرستان تربت جام يک ميليارد و ۸۰۰ ميليون تومان هزينه کرديم و اين سرمايه گذاري عظيم حق و شايسته مردم هست.در ادامه مراسم نماينده مردم تربت جام و تايباد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشکلات پزشکي و درماني شهرستان گفت: در بحث پزشک عمومي به شدت با مشکل مواجه هستيم. در بخش صالح آباد فقط ۲ پزشک عمومي دولتي داريم و در ديگر بخش هاي شهرستان مشکل پزشک عمومي مشهود است. وي همچنين گفت: پزشکان متخصص در شهرستان ماندگاري ندارند و بعد از اتمام طرح مي روند. لذا وزارت براي اين پزشکان ايجاد انگيزه کند تا در مناطق محروم ماندگاري داشته باشند.
وزير بهداشت و درمان و علوم پزشکي با ابراز خوشحالي در جمع مردم و مديران تربت جام گفت: براي من و همکاران من توفيق و سعادت بود که در خدمت مردم با فرهنگ و مومن تربت جام هستيم. دکتر وحيد دستجردي گفت: با افتتاح دانشکده پرستاري در تربت جام هرچه زودتر شاهد جذب دانشجويان و پرستاران بومي منطقه براي تحصيل خواهيم بود.


صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

عکس منتخب
تربت جام (3).jpg
ورود به سایت | تبادل لینک | |