افراد آنلاین
15 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبـــــــــار)
ادامه...
اخبار تربت جام : زيرساخت هاي ورزش دانش آموزي در تربت جام رضايت بخش نيست
فرستنده admin در تاريخ ۱۳۸۹/۱۰/۲۷ ۱۱:۳۳:۲۶ (904 بار خوانده شده)

روزنامه خراسان - تربت جام در بحث سالن هاي ورزشي هنوز به استانداردهاي مدنظر ورزش دانش آموزي نرسيده است. معاون پرورشي آموزش و پرورش استان با بيان اين مطلب در گفت و گو با خراسان در تربت جام گفت: ما به صورت ويژه به ورزش مي پردازيم و معتقديم ورزش مي تواند کمک شاياني در بحث کنترل آسيب هاي اجتماعي داشته باشد ولي انصافا آموزش و پرورش به دليل تنگناهاي مالي نمي تواند خدمات مورد انتظار را به دانش آموزان ارائه بدهد و امکانات و تنگناهاي سخت افزاري براي ما يک معضل شده است. «محمدي» در ادامه به کمبودهاي فضاهاي ورزشي در تربت جام اشاره کرد و گفت: در تربت جام ما فضاي ورزشي نداريم و هنوز نتوانستيم در اين شهرستان براي دانش آموزان که قرار است بحث شناي آن مديريت شود استخر احداث کنيم.وي گفت: در مورد زمين ورزشي مشکلي وجود دارد و يقين داريم آستان قدس با ما همکاري خوبي خواهد کرد تا بتوانيم فضاي باير ورزشي را به شکل مناسبي براي ساخت اماکن ورزشي درآوريم و در رابطه با ساخت سالن ورزشي که زمين آن چند سال قبل به اداره آموزش و پرورش واگذار شده بود و فونداسيون آن هم انجام شده بود مبلغ يک ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال اعتبار براي ساخت آن اختصاص داده شده است تا ان شاء ا... عمليات ساخت آن هرچه زودتر شروع شود و در سال آينده مورد بهره برداري قرار گيرد. وي همچنين با انتقاد از وضعيت ورزش دانش آموزي تربت جام گفت: وضعيت ورزش دانش آموزي تربت جام وضعيت خيلي خوبي نمي باشد و در اين زمينه در گذشته خيلي کم گذاشته شده است که يکي از همين موارد بر مي گردد به مديريت که بايد آن را پي گيري مي کرد و مديريت آموزش و پرورش شهرستان بايد کاستي ها و کمبودها را با متوليان امر در استان در ميان مي گذاشت و با فرماندار و نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي براي رفع اين معضلات تبادل نظر مي کرد چون بحث ورزش دانش آموزي تنها بحث اداره آموزش و پرورش نيست بلکه بحث جامعه ورزش نوجوان جامعه است.

ضرورت همت

وي افزود: فکر مي کنم در مجموع وضعيت ورزش و زيرساخت هاي ورزش دانش آموزي تربت جام در يک مرحله نسبتا غيرمعقولي قرار دارد و بايد همت مضاعفي صورت گيرد تا ان شاء ا... اين فقر فضاي ورزشي که اکنون در تربت جام وجود دارد مرتفع شود. ضمن اين که بايد عنوان کنم که امسال قرار است ما برگزاري مسابقات ورزشي را به تربت جام واگذار کنيم و در کميته مربوط بايد تصميم گيري شود که کدام رشته ورزشي متناسب با توان ظرفيت ورزش تربت جام مي باشد. وي سپس به طرح آموزش شنا به دانش آموزان سال سوم ابتدايي اشاره کرد و گفت: در طرح آموزش شنا نزديک به ۹۷ هزار نفر از دانش آموزان سال سوم ابتدايي را در سطح استان و در قالب طرح «سباح» سامان دهي کرديم که حدود ۲۷ هزار نفر از آنان در حدود ۲۰ استخر در استان در حال گذراندن اين طرح مي باشند و چون ما در شهرستان هاي استان استخر خاص آموزش و پرورش نداريم لذا با کليه استخرهاي دولتي و بخش خصوصي در شهرستان ها قرارداد منعقد کرديم تا به دانش آموزان ما خدمات بدهند و اميدواريم اين طرح در تابستان سال آينده به اتمام برسد.

ورزش صبحگاهي

«محمدي» همچنين انجام ورزش صبحگاهي را در کليه مدارس استان ضروري دانست و گفت: ورزش صبحگاهي در مدارس ما يک بحث حائز اهميت مي باشد و در سال گذشته ۷۰ درصد مدارس ما در استان برنامه منظم ورزش صبحگاهي را داشتند. امسال شعاري را که ما داريم اين است ۱۰۰ درصد مدارس ما بايد ورزش صبحگاهي داشته باشند و معتقديم در مدرسه اي که ورزش داشته باشد دانش آموزان آن مدرسه به لحاظ فعاليت هاي درسي و آمادگي حوزه آموزشي از توانمندي بالاتري برخوردار هستند. همين جا بايد اعلام کنيم در تمامي مدارس ما در استان اگر هوا هم سرد بود بايد از فضاهاي سرپوشيده آموزشگاه در اجراي ورزش صبحگاهي استفاده کنند و تا سال ۸۹-۹۰ نبايد مدرسه اي در استان وجود داشته باشد که ورزش صبحگاهي نداشته باشد. «محمدي» در پايان در رابطه با طرح استعداديابي گفت: اين بحث در کل کشور مي باشد و بايد ۵۰۰ مدرسه فوتبال ايجاد شود ما هم در مشهد برنامه هايي در اين رابطه داريم و يک مدرسه فوتبال را ايجاد کرديم و مي خواهيم اين مدارس فوتبال را گسترش بدهيم. در مشهد ما کانون هاي ورزشي و مراکز ويژه قهرماني داريم که در اين مراکز ما افراد نخبه را به صورت ويژه آموزش مي دهيم و اين براي بخش هاي مختلف يک وظيفه است که بيايند و از ميان برنامه هاي ورزشي ما دانش آموزان نخبه را شناسايي و انتخاب بکنند. در همين رشته شنا ما دانش آموز ابتدايي را داريم که مي تواند در ۶ متري شنا کند و اين مي تواند براي آينده شناي کشور يک سوژه خيلي خوب باشد بنابراين براي انتخاب نخبگان برنامه داريم، پايگاه استعدادسنجي و استعداديابي داريم و مدارس خاص را ايجاد مي کنيم و افراد نخبه را آموزش مي دهيم. ولي هنوز در ابتداي کار هستيم ولي احيانا اگر کمکي به ما صورت گيرد و بخش هاي مختلف بيرون از آموزش و پرورش به کمک ما بيايند چون ورزش آموزشگاه ها سرشار از استعدادهاي ناب مي باشد مي شود پشتوانه عظيمي براي ورزش کشور مهيا کرد و اگر مي بينيم که ما در بحث ورزش قهرماني جهان مشکل داريم به اين دليل است که از همان ابتدا در بحث نونهالان و نوجوانان مورد غفلت قرار گرفتيم. اگر از همان ابتدا به پايه توجه شود مي توانيم در عرصه هاي بين المللي به موفقيت هاي قابل توجهي دست پيدا کنيم.


صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

عکس منتخب
mazar.jpg
ورود به سایت | تبادل لینک | |