افراد آنلاین
17 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبـــــــــار)
ادامه...
اخبار تربت جام : راهيابي هندبال تربت جام به ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور
فرستنده admin در تاريخ ۱۳۸۹/۹/۲۴ ۹:۴۰:۰۰ (984 بار خوانده شده)

روزنامه خراسان- به گزارش خبرنگار ما مسابقات هندبال ليگ باشگاه هاي استان خراسان در گروه بزرگسالان از سوي هيئت هندبال استان به منظور معرفي نماينده خراسان در ليگ دسته يک باشگاه هاي کشور با شرکت ۴تيم تربت جام، فريمان، تربت حيدريه و قوچان به صورت رفت و برگشت برگزار شد و در نتيجه سرنوشت قهرماني در اين مسابقات و معرفي نماينده استان به مسابقات کشوري به سرنوشت نتيجه ديدار دو تيم قوچان و تربت جام کشيده شد. ديدار رفت دو تيم به ميزباني قوچان در اين شهرستان برگزار شد که هندباليست هاي تربت جامي موفق شدند با نتيجه ۳۱ بر ۲۹ قوچان را در خانه شکست دهند. اما در ديدار برگشت که در سالن وحدت تربت جام و به قضاوت زارعي و خاکي برگزار شد باز هم برتري از آن هندباليست هاي تربت جام که از مربيگري حميد قندي چهره نام و آشناي هندبال استان و کشور سود مي جست بود که موفق شدند در ديدار برگشت هم تيم هندبال قوچان را با نتيجه ۳۲بر۲۸ مغلوب هنرنمايي خود کنند تا ضمن کسب مقام قهرماني در ليگ دسته اول استان به عنوان نماينده خراسان رضوي به ليگ دسته يک باشگاه هاي کشور راه يابند.شايان ذکر است به دنبال تربت جام تيم هاي قوچان و تربت حيدريه به ترتيب مقام هاي دوم و سوم را کسب کردند.

با واگذاري سالن ها به بخش خصوصي سالن تمرين نداريم
در پايان مسابقات ليگ هندبال باشگاه هاي استان در تربت جام، مربي تيم هندبال قوچان در گفت وگو با خبرنگارما گفت: مسابقات ليگ هندبال امسال با شرکت ۴تيم برگزار شد و از همان ابتداي مسابقات مشخص بود که رقابت اصلي بين دو تيم قوچان و تربت جام مي باشد و همين طور هم شد. در دو ديدار آخر ليگ، تربت جامي ها با استفاده از تجربيات خود موفق شدند در هر دو بازي رفت و برگشت تيم قوچان را شکست و به عنوان نماينده خراسان به ليگ دسته يک باشگاه هاي کشور راه يابند. در برگزاري اين مسابقات هيئت هندبال استان نهايت تلاش و کوشش را کرد ولي انتظار مي رود که در سال هاي آينده اين مسابقات با حضور تعداد بيشتري از شهرستان ها برگزار شد و سطح داوري ها را بالا برده مسئله اي در امر برگزاري مسابقات پيش نيايد.ابراهيم رحيمي در ادامه گفت: قوچان قدمت زيادي در هندبال دارد ولي متاسفانه يک زماني با توجه به معضلاتي که بين اداره تربيت بدني آزاد و آموزشگاه به وجود آمد هندبال در اين شهرستان دچار رکود شده بود اما با تغيير و تحولاتي که در ورزش اين شهرستان به وجود آمد اين اختلافات برداشته شد و نتيجه آن اين شد که يک تيم جوان و منسجمي با شرايط سني ۱۷الي۱۸ سال را تشکيل و راهي مسابقات استاني کرديم که ازسوي تمامي کارشناسان مورد تاييد قرار گرفت. اين تيم مي تواند در چندين سال در مسابقات استاني حضوري قدرتمند داشته باشد ضمن اين که بايد عنوان کنم چندي قبل در مسابقات هندبال قهرماني استان در رده نوجوانان با وجود حضور تيم قدرتمند سبزوار هندباليست هاي قوچان موفق شدند به مقام قهرماني دست يابند و به عنوان نماينده استان در مسابقات نوجوانان باشگاه هاي کشور حضور يابند.وي همچنين افزود: متاسفانه هيچ گونه حمايتي از سوي بخش خصوصي در قوچان از هندبال صورت نمي گيرد و اداره تربيت بدني هم با واگذاري سالن ها به بخش خصوصي باعث شده که ما سالني براي تمرينات نداشته باشيم. مگر اين که سالن هاي ورزشي در اختيار هيئت هاي ورزشي قرار گيرد تا بتوانيم در تمرينات از سالن ها استفاده کنيم.

برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.


مشکل ورزش تربت جام مالي است
مربي تيم هندبال تربت جام راه اندازي و شکل گيري هندبال در اين شهرستان را مرهون زحمات مرحوم نعمت ا... سرابندي مي داند و مي گويد: مرحوم سرابندي خود يک هندباليست خوب و بااخلاق و شايسته بود. حدود ۳۰ سال پيش هندبال را در اين شهرستان پايه ريزي کرد و هندبال تربت جام از آن زمان تاکنون يکي از قطب هاي هندبال استان به شمار مي رود. تاکنون بارها به عنوان نماينده استان در مسابقات هندبال باشگاه هاي کشور در رده هاي مختلف شرکت کرديم. حميدرضا قندي در ادامه به وضعيت هندبال تربت جام مي پردازد و مي گويد: تربت جام سرشار از استعدادهاي نهفته اي در ورزش مي باشد که بايد به آنان توجه کرد و امکانات در اختيار آنان قرار داده شود تا شکوفا شود. ورزش تربت جام از بعد مالي با مشکل مواجه است و بايد بخش خصوصي از ورزش تربت جام در تمامي رشته ها حمايت کند ما در هندبال در سال هاي گذشته اگر از حمايت هاي اداره تربيت برخوردار نمي بوديم نمي توانستيم در مسابقات شرکت کنيم. الحق حمايت هاي خوبي از ما مي شد و امسال هم با واگذاري سالن وحدت از طريق مزايده به هيئت هندبال ما توانستيم از طريق درآمدهاي اين سالن يک هيئت با کادري قوي و تجهيزات کامل را تشکيل بدهيم و بايد عنوان کنيم در حال حاضر هيئت هندبال تربت جام بعد از هيئت فوتبال دومين هيئت ورزشي اين شهرستان مي باشد که از تجهيزات اداري خوبي برخوردار مي باشد. وي به فعاليت هاي هيئت هندبال تربت جام اشاره کرد و گفت: هندبال تربت جام اولين شهرستاني در سطح استان خراسان مي باشد که در تمامي مسابقات که از سوي هيئت هندبال استان چه در قسمت آقايان و چه در قسمت بانوان و پيش کسوتان برگزار شده شرکت کرده است. وي در ادامه اظهار داشت: اکنون هندبال در استان از آن حالت تک قطبي خارج شده است و اين پيشرفت در شهرستان ها مشهود مي باشد و هيئت هندبال استان هم براي رشد هندبال در ديگر شهرستان ها تلاش هاي مضاعفي را کرده است و ادارات تربيت بدني شهرستان ها و همچنين بخش خصوصي بايد از هندبال حمايت خوبي داشته باشند تا ان شاءا...با توجه به استعدادهاي خوبي که در سرتاسر استان مي باشد نمايندگان اين استان بتوانند در مسابقات کشوري به طور شايسته اي از حيثيت هندبال خراسان دفاع کنند.حميدرضا قندي در پايان در رابطه با برگزاري مسابقات ليگ دسته اول باشگاه هاي استان گفت: با وجود اين که در اين مسابقات ۴تيم شرکت کرده بودند و مسابقات به صورت ليگ رفت و برگشت برگزار شد ولي سطح برگزاري مسابقات از کيفيت خوبي برخوردار بود و اميد مي رود در مسابقات آينده تعداد بيشتري از شهرستان ها در مسابقات شرکت کنند.

هندبال استان، حالت گسترش جمعي پيدا کرده است
دبير هيئت هندبال استان خراسان نيز گزارش ديگر مخاطب ما بود که گفت امسال براساس تقويم اجرايي فدراسيون فوتبال مسابقات مختلفي را در سطوح نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و بانوان در استان برگزار کرديم که در نوجوانان، سبزوار- در جوانان، قوچان و در دسته اول تربت جام و در قسمت بانوان طرقبه به مقام هاي قهرماني دست يافتند و به عنوان نمايندگان خراسان در مسابقات کشوري شرکت مي کنند.عبدا... کافي در ادامه مي گويد: هدفي را که ما در هيئت استان دنبال مي کنيم اين است که با گسترش هندبال در ديگر شهرستان هاي استان بتوانيم هندبال را از تک قطبي خارج کنيم و خوشبختانه به اهدافمان هم دست يافتيم. اگر قبلا مشهد و سبزوار در سطح استان حرف اول را مي زدند اکنون هندبال به صورت گسترده در ديگر شهرستان هاي استان از پيشرفت قابل توجهي برخورداراست.از طرفي قبلا در خراسان بزرگ ۴الي۵ شهرستان داراي هيئت هندبال بود ولي در حال حاضر در خراسان رضوي اين تعداد به ۱۷شهرستان افزايش يافته است و اين تداعي بخش اين است که هندبال در استان يک حالت گسترش جمعي پيدا کرده است. وي واگذاري سالن هاي ورزشي را به هيئت هاي ورزشي مفيد خواند و گفت: واگذاري سالن هاي ورزشي در شهرستان ها به هيئت هاي ورزشي مي تواند کمک شاياني از لحاظ مالي داشته باشد و اکنون ما در تربت جام شاهد آن هستيم که سالن وحدت اين شهرستان به هيئت هندبال واگذار شده است. اين باعث شده شاهد يک هيئت منسجم و با تشکيلات بسيار مجهز در اين شهرستان باشيم. وي درباره فعاليت هندبال بانوان در استان گفت: هندبال ما در قسمت بانوان هم در سطح استان فعال مي باشد و مسابقات قهرماني بانوان را در شهرستان فريمان برگزار کرديم و تيم بانوان طرقبه موفق شد به مقام قهرماني دست يابد و به عنوان نماينده استان در مسابقات زير گروه ليگ هندبال بانوان کشور حضور خواهند داشت.خوشبختانه شهرداري طرقبه اين تيم را زير چتر حمايتي خود قرار داده و نماينده خراسان در مسابقات کشوري با نام هندبال بانوان شهرداري طرقبه در مسابقات شرکت خواهد کرد. دبير هيئت هندبال استان در رابطه با مشکلات مالي هيئت هاي هندبال شهرستان ها گفت: وضعيت مالي هيئت هاي هندبال در شهرستان ها مساعد نيست لذا ما در استان به شهرستان هايي که ميزبان مسابقات مي باشند مبلغ يک ميليون ريال کمک بلاعوض براي تامين قسمتي از هزينه هاي آنان مي کنيم تا در مسابقات بتوانند شرکت کنند. کافي به حضور هندبال سبزوار در ليگ کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلاتي که هندبال سبزوار از لحاظ مالي داشت لذا با رايزني هايي که استاندار و مدير کل تربيت بدني استان با رياست سازمان تربيت بدني انجام دادند تيم هندبال سبزوار با نام پرسپوليس در مسابقات هندبال ليگ برتر کشور شرکت مي کند. اين باعث شده تا در مسابقات ليگ برتر کشور با انگيزه بيشتري شرکت کنند چون اگر ما در ليگ برتر نماينده اي داشته باشيم انگيزه براي کليه بازيکنان شهرستان ها به وجود مي آيد ولي اگر از مسابقات دور باشيم اين انگيزه و علاقه مندي در نزد نوجوانان و جوانان به فراموشي سپرده مي شود و اميدواريم که اين روش ادامه يابد تا بتوانيم با حضور خوب و شايسته در هندبال کشور از نام و اعتبار هندبال استان دفاع کنيم.

اسامي تيم هندبال تربت جام
نويد عظيمي، غلام فاروق دلخواه احمدي، محسن شيخ احمدي، عليرضا کبوداني، شاهد پاک نژاد، عباس قرباني، يوسف جامي ريزه گي، شاهين پاک نژاد، محمدرضا اباذري، احمد الهي نسب، وحيد جمعه پور، خليل ظريفي، محمدکاظم جمعه پور، ابراهيم خانلري، کاظم وحيدي، حجت قرايي، سرمربي: حميدرضا قندي، مربي: محسن کلالي، سرپرست: هوشنگ سلطاني


صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

عکس منتخب
torbatjam_1.jpg
ورود به سایت | تبادل لینک | |