افراد آنلاین
14 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت انجــــمن ها)
ادامه...

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پروژه سيمان تربت‌‏جام
مديران سايت
عضو شده از:
۷:۰۰ یکشنبه ۲ خرداد ۱۳۸۹
گروه:
مدير سايت
عضو سايت
پیام: 1423
سطح : 32; درصد این سطح : 35
پست/روز : 0 / 783
روز/پست : 474 / 21864
آفلاین
مهمترين خبري كه اين روزها به گوش مي رسه، خبر پروژه سيمان تربت جامه كه در نوع خودش كم سابقه است. اطلاعات زير از خبرگزاري كار ايران اقتباس شده است. به اميد اين كه مردم و مسئولان دست در دست هم اين پروژه رو به سرانجام برسونن.
الهي! از ما حركت و از تو ياري و استعانت.

پروژه سيمان تربت‌‏جام، بزرگ‌‏ترين سرمايه‌‏گذاري تاريخ شهرستان تربت جام است و اين پروژه بعد از بهره‌‏برداري مي‌‏تواند, زمينه‌‏هاي توسعه اقتصادي منطقه را خود تعيين كند.
به گزارش خبرنگار ايلنا, مهندس نجفي, مديرعامل شركت سيمان غرب آسيا, با بيان اين مطلب گفت: تامين 80 درصد اعتبار مورد نياز احداث پروژه 5 هزار تني سيمان تربت جام توسط دولت همچنين ميزان مشاركت عمومي مردم رقم بالايي است كه تاكنون در اين منطقه چنين سرمايه‌‏گذاري سابقه نداشته است.
مهندس نجفي, با اشاره به اين‌‏كه با احداث اين مجتمع صنعتي ساليانه يك و نيم ميليون تن به ميزان توليد سيمان كشور افزوده خواهد شد, گفت: پروژه سيمان تربت‌‏جام يكي از بزرگ‌‏ترين طرح‌‏هاي سيمان در حال احداث كل كشور هم از نظر ميزان توليد و هم از نظر حجم سرمايه‌‏گذاري است و در حال حاضر در كل كشور بيش از دو يا سه پروژه از اين دست نداريم.
عضو هيات مديره شركت مجتمع سيمان غرب آسيا, قرار گرفتن پروژه در مجاورت بازارهاي نيازمند داخلي را از ديگر مزيت‌‏هاي اين پروژه ذكر كرد و افزود: يكي از مهمترين مزيت‌‏هاي اقتصادي اين پروژه، نزديكي به بازار گسترده مصرف داخلي است. توليدات اين كارخانه مي تواند محدوده وسيعي از بازار داخلي شرق استان، از جمله فريمان، تربت جام، تايباد، نصرآباد، صالح آباد، باخزر و غيره را پوشش دهد.
وي, مزيت صادراتي اين محصول را با توجه به نزديكي آن به بازار هدف افغانستان بسيار حايز اهميت خواند و گفت: از آنجايي كه اساسا سيمان كالايي است, با وزن بالا و هزينه حمل و نقل قابل توجه از اين رو حركت آن به مكان‌‏هاي دور دست توجيه اقتصادي ندارد.
به گفته نجفي, قرار گرفتن محل احداث پروژه سيمان تربت جام با توجه به فاصله 25 كيلومتري آن با مرز و گمرك دوغارون باعث شده است كه اين پروژه از توجيه اقتصادي خوبي برخوردار باشد.
مديرعامل شركت مجتمع سيمان غرب آسيا، افزود: احداث يك كارخانه سيمان بايد در مجاورت معادني صورت گيرد كه حداقل براي 50 سال ذخاير معدني كافي داشته باشد و بر اساس مطالعات كارشناسان و آزمايش‌‏هاي صورت گرفته بر روي معادن آهك, رس و پوزولان منطقه تربت جام، ذخاير معدني موجود نه تنها پاسخ‌‏گوي بيش از يكصد سال مصارف كارخانه خواهد بود ؛ بلكه سيمان توليدي از نظر كيفيت مواد تركيبي نيز در درجه مطلوبي قرار خواهد داشت.
وي, در پايان سرمايه‌‏گذاري صورت گرفته در منطقه تربت‌‏جام را سرآغاز تحولي عظيم در منطقه دانست و تاكيد كرد: پروژه سيمان تربت جام بعد از بهره‌‏برداري مي‌‏تواند زمينه‌‏هاي توسعه اقتصادي منطقه را خودش تعيين كند و اثرگذار عمده در اين رابطه باشد.

شايان ذكر است, اولين مرحله پذيره‌‏نويسي سهام پروژه سيمان غرب آسيا (تربت جام) از 19 شهريورماه در كليه شعب بانك‌‏هاي كشاورزي و ملت سراسر كشور آغاز مي‌‏شود.

پیام زده شده در: ۱۵:۵۳ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۸۵
انتقال پست به یک برنامه دیگر انتقال


شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید

[جستجوی پیشرفته]ورود به سایت | تبادل لینک | |