افراد آنلاین
24 کاربر آن‌لاين است (1 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت تربت جام)
ادامه...
نقشه تربت جام

Home / آشنايي با شهر تربت جام

نگاهي اجمالي به تربت جام

تربت جام نام یکی از شهرهای استان خراسان رضوی در ایران است. این شهر مرکز شهرستان تربت جام بوده كه در 162 كيلومتري مشهد واقع شده است. شهر تربت جام در سال ۱۳۸۵، ۸۶٫۲۴۰ نفر جمعیت داشته است. این شهرستان از شمال به شهرستان سرخس، از غرب به شهرستان‌های فریمان ، مشهد و تربت حیدریه، از جنوب به شهرستان تایباد و از شرق به افغانستان محدود مي باشد.
 
از مشاهير تربت جام مي توان به شیخ احمد جامی(عارف و صوفی نامی)،عبدالرحمن جامی(عارف و شاعر قرن نهم)، شاهزاده قاسم انوار(عارف و شاعر)، ابوالوفای بوزجانی(ریاضی‌دان و منجم)، ابوذر بوزجانی (عارف نامي) اشاره كرد.
براي آشنايي بيشتر با تربت جام مي توانيد به اين قسمت مقالات مراجعه نماييد: آثار فرهنگی، تاریخی، گردشگری تربت جام، شخصیت های مشهور تربت جامی
براي ديدن عكسهاي متنوع از آرامگاه شيخ احمد جام كه در مركز شهر تربت  جام قرار گرفته است به اين قسمت از گالري عكس تربت جام مراجعه نماييد: آرامگاه شيخ الاسلام احمد جامي، آرامگاه ابوذر بوزجاني كه در 10 كيلومتري شرق تربت جام واقع است و در حال تخريب.
براي دانلود  كليپ هاي صوتي و تصويري و كتاب راجع به تربت جام اين قسمت را ببينيد: آشنايي بيشتر با تربت جام (كليپ صوتي و تصويري و كتاب).
 
طبيعت تربت جام يكي از جلوه هاي ناب و شگفت انگيز آن است. از جمله اماكن تفريحي مي توان به كوه بزد، رونج، دره ارزنه، ميانسرا، ابدال آباد و ... را نام برد. .عكس هاي طبيعت تربت جام را در اين قسمت مشاهده كنيد:  طبيعت تربت جام.
 
تربت جام مهد موسيقي مقامي است. دوتار از زمان كهن در اين شهر با فرهنگ مردم آميخته بوده و طنين آن از هرسويش به گوش مي رسد.براي گوش دادن و دانلود موسيقي محلي تربت جام به اين قسمت سايت مراجعه نماييد:  موسيقي محلي تربت جام - دوتار ، سرنا (ساز و دهل) - رقص محلی.
 
چناچه علاقه مند به تبادل نظر و بحث و آشنيي بيشتر در مورد تربت جام هستيد مي توانيد به اين قسمت انجمن هاي سايت مراجعه نماييد: اماكن تاريخي، فرهنگي، مذهبی، تفريحي، تجاری تربت جام و آداب و رسوم مردم تربت جام .
 
براي آگاه شدن از به روز شدن مطالب سايت حتماً در سايت عضو شويد .

بخش های شهرستان تربت جام
برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
موقعیت شهرستان تربت جام در استان خراسان رضوی
برای دیدن تصویر اصلی در صفحه جدید کلیک کنید.
ورود به سایت | تبادل لینک | |