افراد آنلاین
26 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت مقالات)
ادامه...
مقالات :: آشنايي با شهر و مناطق ديدني تربت جام :: خانواده و سلامت
هنر زن بودن

هنر زن بودن

گزیده ای از کتاب: هنر زن بودن، نوشته : مارابل مورگان - سایت تربت جام
رامشگر و دلربا باش: یکی از نیازهای اساسی شوهر شما این است که ظاهر شما او را جذب کند. او همانطور که به روح شما عشق می ورزد عاشق جسم شما نیز هست و...

یکی از معماهای تاریخ بشریت زن بوده است. فردی چون ناپلئون زن را عامل تمام موفقیتهای بشر معرفی کرده است و فرد دیگری چون ارسطو تمام بدبختیها و خوشبختیهای بشر را به زن نسبت داده است. در روایات اسلامی نیز اهمیت فراوانی به زن و نقش زن در تکامل جامعه بشری داده شده است. بدین گونه می توان پی برد مهمترین نقش نیز در روابط زناشویی بر عهده زن گذاشته شده، زیرا گرمای خانه و خانواده از خورشید وجود او تاًمین میشود . او قادر است که روحیه افراد خانه را بهبود ببخشد ویا می تواند آنها را ناامید و اندوهگین کند .

از آنجا که همه ما انتظار داریم با ازدواجمان بزرگترین و بهترین زندگی دنیا را داشته باشیم بعد از گذشت چند سال که از تجربه ازدواجمان می گذرد و آن مهمان ناخوانده، اختلاف، وارد زندگیمان میشود دچار سر درگمی می شویم، مدام از خود می پرسیم : آن مرد مهربان و دوست داشتنی من ، با آن کلام دلگرم کننده ای که داشت کجا رفت ؟ چرا در جواب هر چه که من می گویم او اعتراض می کند که چرا آنقدر غر می زنی؟ چرا ما دیگر برای هم آنچنان که باید گیرایی و کششی نداریم ؟ و چراهایی دیگر ... .

باید گفت: خود من و خود تو مسئول این پیش آمدیم، چرا که ما زنها نیروی اسرار آمیزی داریم که همسرانمان فاقد آنند، اگر از این نیرو بهره ببریم هیچ گاه در زندگی کسل و نا امید نخواهیم شد و زندگی زناشویی ما همانند روزهای اول شیرین و جذاب خواهد بود . با داشتن چند کلید طلایی و بکار گیری آن، شما می توانید خورشید خانه خود باشید ولی در ابتدا باید بدانید ابرها کجا هستند ؟

1- خودت را دوست بدار: برای دوست داشتن دیگران بخصوص همسرتان اول لازم است که خود را دوست داشته باشید و تصویر ذهنی خوبی از خودتان داشته باشید. از خلقت خود راضی و شادمان باشید و خود را کشف کنید. عقاید و باورهای صحیح خود را توسعه دهید. از موقعیت منحصر بفرد خود در این جهان کمال استفاده و لذت را ببرید.

۲ - شوهرت را بپذیر: مرد نیاز دارد که همسرش او را آنطور که هست بپذیرد . این نوع پذیرش وی را متقاعد می کند که شریک زندگیش واقعاً او را دوست دارد. به یاد داشته باشید که گله کردن و غر زدن نقطه مقابل پذیرفتن است ! همسرتان همان است که هست اورا آنچنان که هست بپذیرید.

خداوند ما را آنچنان که هستیم قبول دارد. حتی اگر شایسته آن نباشیم، باز هم او ما را دوست خواهد داشت، عشق خداوند عشقی مشروط نیست. از حالا به بعد تصمیم بگیرید که اصلاً دست به تغییر او نزنید، بزرگترین عشق شما به او همین است. او هر گونه آدمی که باشد، خوب، بد، فقیر یا غنی، مریض یا سالم، همسر شماست و به محبت شما نیازمند است.

۳- دوستش باش: همه ما یک دوست صمیمی برای خود داریم که هر گاه خواستیم سفره دل را پیشش باز کنیم و هر آنچه در دل داریم بدون هیچ ترس و واهمه ای از طرد شدن برایش بیرون بریزیم. پیش او ما آزادیم که خودمان باشیم. او ما را آنچنان که هستیم دوست دارد. آیا ما می توانیم برای همسرمان چنین نقشی را داشته باشیم؟ آیا می توانیم او را یکی از دوستان صمیمی خود بدانیم و خود نیز برای او چنین شخصی باشیم؟ اگر اینگونه باشیم او می تواند خودش باشد و آزادانه رفتار کند. در غیر اینصورت او از ما فراری می شود و به دوستان دیگرش پناه می برد. موانع بین زن و شوهر تنها با پذیرفتن یکدیگر برداشته می شود.

۴ - او را تحسین کن: روانکاوان اعتقاد دارند که یکی از نیازهای اساسی هر مرد، جدا از روابط جنسی گرم ، تحسین و تاٌیید دیگران است. زنان نیاز دارند که دوستشان بدارند ولی مردان نیاز دارند که مورد تحسین قرار بگیرند. ممکن است احساس کنید که همسرتان از نظر احساسی و عاطفی ضعیف عمل می کند
و نمی تواند احساسات حقیقی خود را بروز دهد. به یاد بیاورید که او در فرهنگی بزرگ شده که به او می گفتند: نباید گریه کنی مرد که گریه نمیکنه ! او از همان کودکی یاد گرفته که حرفش را در دلش نگه دارد و دم نزند، اما ما دخترها آزاد بودیم که گریه کنیم و با عصبانیت احساسات منفی درونیمان را بروز دهیم. ما تشویق می شدیم عروسکمان را ببوسیم و اینگونه بزرگ شدیم، حالا چه اتفاقی افتاده ؟

آقای سرد با خانم احساساتی ازدواج کرده. آیا تا بحال فکر کرده اید که چرا وقتی یه همسرتان می گویید دوستت دارم او ممکن است احساساتش را به شما نشان ندهد؟ این بار سعی کنید او را به خاطر صفات مثبتش تحسین کنید و ببینید که چه اتفاقی می افتد.

این را بدانید که شما تنها فردی هستید که همسرتان دوست دارد او را به سعادت برساند . قدرشناسی و توجه شما خون تازه ای را در رگهای او جاری می سازد و انگیزه خیلی از کارها را به او بازمی گرداند.

۵ - خود را با او وفق بده: خیلی از زنان با شنیدن این جمله اخمها را در هم می کنند . اما این قانون بدان معنا نیست که زن تسلیم بی چون و چرای مرد باشد، یک زن کامل، با انتخاب و آگاهی، خود را با راه و روش و تصمیم شوهرش وفق می دهد . به یاد داشته باشید مردها به یک زن همیشه تسلیم علاقه ای
ندارند . آنها زنی با شخصیت و دارای عقیده و جراًت می خواهند. اما در عین حال به دنبال کسی هستند که تصمیم های آخر را به خود آنها واگذار کند.

6 - رامشگر و دلربا باش: یکی از نیازهای اساسی شوهر شما این است که ظاهر شما او را جذب کند. او همانطور که به روح شما عشق می ورزد عاشق جسم شما نیز هست و به قول خودش برای آن می میرد، کالبد شما خانه ایست که روحتان در آن سکنی گزیده. حال بگویید این خانه چه ظاهر و نمایی دارد؟

آیا این خانه مانند پنچ سال قبل جذاب و دیدنی است؟ سعی کنید همیشه تغییری در ظاهرتان داشته باشید. بگذارید همیشه ذهن او مشغول این موضوع باشد که ذهن خلاق شما چه ابتکاری را در زندگی او بوجود خواهد آورد، مردها هر چیزی غیر از کسالت و بی حالی زن را تحمل میکنند، اگر همسرتان بی انگیزه شده سریعترین راه برای اینکه او را همانند روزهای نخستین کنید این است که ظاهر خود راتغییر دهید .

در ازدواج ، این نام یک بازی مهم است : "به شریکت توجه کن"، وقتی که همسرتان خسته به خانه می آید، لبان خندان شما، سلام گرم شما با آن ظاهر آراسته و تنی که رایحه مطبوعش مشام جان را می نوازد، برایش چون ورود به بهشتی زیبا و برین خواهد بود.

با بکار بردن کلیدهای طلایی خواهید توانست که لحظه لحظه زندگی را با شادی وآرامش عطرآگین کنید.
زیر عنوان ها
  1. کمی بیشتر از کتاب هنر زن بودن- نوشته مارابل مورگان
صفحات:
(1) 2 »
مقاله قبلی >> نکات تمیز کردن خانه ماجرای عروس و مادر شوهر << مقاله بعدی
ترک بک
  • آدرس: http://torbatjam.com/modules/article/view.article.php/c5/113
  • ترک بک: http://torbatjam.com/modules/article/trackback.php/113
رای
10987654321
API: RSS | RDF | ATOM
سایت تربت جام & Copyright© admin
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

بیشترین خوانده شده
در آداب اسلامي توصيه هاي ويژه اي براي تغذيه در دوران بارداري وجود دارد. اين امر نشان دهنده ي اهميت اين زمان و نيز نقش تغذيه در آن است.
مجموعه آرامگاهی شیخ الاسلام احمد جامی یکی از بزرگترین مراکز زیارتی شرق ایران است که در قرن نهم به اوج شکوفایی خود رسید. این مجموعه که وسعتی حدود (64000) متر مربع دارد... .
تربت جام از لحاظ فرهنگ موسیقیایی یکی از غنی ترین مناطق ایران است. این مهم به دو صورت نمود پیدا می کند؛ نخست موسیقی مقامی تربت جام که شامل مقامهای آوازی و سازی است که به وسیله ی ...
برخي از علائم اختلال اعتیاد اینترنتی عبارتند از:
مشکلات میان فردی و یا مشکلات در هنگام کار یا مطالعه، نادیده گرفتن مسئولیتهای مربوط به دوستان، خانواده، کار و یا مسئولیتهای فردی، کناره‌گیری پس از دست کشیدن از اینترنت، کج خلقی هنگام تلاش برای دست کشیدن از اینترنت، آن‌لاین ماندن بیش از زمان برنامه‌ریزی شده، دروغ گفتن یا مخفی نگهداشتن زمان واقعی کار با اینترنت از نظر دوستان یا خانواده، تغییر در سبک زندگی به منظور گذران وقت بیشتر با اینترنت، کاهش فعالیت فیزیکی، بی‌توجهی به سلامت شخصی و بی‌خوابی یا کم خوابی و یا تغییر در الگوی خواب به منظور گذران وقت در اینترنت.
در روزگار سلجوقيان ، در سال 440 هجري قمري در قريه نامق ، از سلسله جرير بن عبدالله (از صحابي معروف) کودکي چشم به جهان گشود که او را احمد خواندند و بعدها به احمد جامي نامقي شهرت يافت... .
نورالدين ابوالبركات عبدالرحمن بن نظام‌الدين احمد بن شمس‌الدين محمد جامي نامي‌ترين شاعر و نويسنده دانشمند و عارف قرن نهم هجري است. برخي از پژوهندگان او را بزرگترين استاد سخن بعد از حافظ و خاتم شاعران بزرگ پارسي‌گو ...
حجة الإسلام زین الدین ابوحامد امام محمد غَزّالی طوسی، یکی از بزرگترین متصوفین، فلاسفه و اندشمندان علمای اسلام در قرن پنجم و ششم هجری می باشد. بزرگمردی که در انواع رشته های علوم اسلامی سرآمد دانشوران روزگار خود گشت...
در كتاب لغت موسيقي نوشته افراسياب بيگ لي كلمه‌ي مقام كه به صورت موغام يا مغام هم نوشته مي‌شود، به عنوان مجموعه‌ي صداها و پرده‌هاي مختلف كه بر اساس يك كوك واحد ...
تربت جام ، كهن دریا عرفان، واقع در شمال شرقی گستره پهناور ایران زمین به مانند شهرها و مناطق دیگر آن با حوادث و فراز و نشیب های تاریخی و روند شكل تدریجی مواجه بوده است. دورانی كه این شهر، روستایی كوچك به نام معدآباد ...
تربت جام امروزه از محله های مختلفی تشکیل گردیده که نامگذاری این محلات یا به علت تجمع قومی بوده و یا به سبب مهاجرت روستاییان به شهر صورت گرفته است و یا به خاطر حوادث و سکونت اشخاص به خصوصی صورت گرفته است. قصد ما بر این است که در این قسمت به شناسنامه این محلات مختلف تربت جام بپردازیم.
تازه ترین مقالات
موسيقي مقامي (محلي)، بدوي ترين شكل موسيقي است كه از زمانهای دور برای ما به يادگارمانده است. این نوع موسیقی درهركشوری ، متناسب با بوم و محيط جغرافيايي و انساني آن كشوردرهم آميخته و جزئي از فرهنگ آن کشوري محسوب ميشود. به راستی کسی زمان دقیق پیدایش مقام را نمی داند. مقام نمی تواند یک تصنیف یا ترانه باشد. مقام پیشینه ای دارد به وسعت تاریخ وآدمهایش....
تواناتک: IMEI یک کد ۱۴ رقمی چیست است که باید در هر گوشی جدیدی که ساخته می‌شود منحصر به فرد باشد و تا آخر عمر دستگاه با آن باقی خواهد ماند. از آن...
یک پلنگ که برای شکار خیز برداشته، یک قوچ اوریال با شاخهای تابیده اش، یک جبیر، یک گرگ و یک شغال، یک سبزه قبا با لانه اش که از خار و خاشاک درست ...
در اوایل قرن شانزدهم میلادی در دهکده ای نزدیک شهر «استرتفورد» در ایالت واریک انگلستان، زارعی به نام ریچارد شکسپیر زندگی می کرد. یکی از پسران او «جان» در حدود سال ۱۵۵۱ در شهر استرتفورد به شغل پوست فروشی مشغول شد و «ماری آردن» دختر یک کشاورز ثروتمند را به همسری برگزید. ماری در ۲۶ آوریل ۱۵۶۴ پسری به دنیا آورد و نامش را «ویلیام» گذاشت. این کودک به تدریج پسری فعال ، شوخ و شیطان شد ، به مدرسه رفت و زبان لاتین و یونانی را فرا گرفت. ولی به علت کسادی شغل پدرش ناچار شد برای امرار معاش، مدرسه را ترک کند و شغلی برای خود برگزیند. برخی می گویند که او ابتدا شاگرد یک قصاب شد و چون از دوران نوجوانی دلبستگی شدیدی به ادبیات داشت، در موقع کشتن گوساله خطابه می سرود و شعر می گفت.
HIV
خانواده و سلامت | shekoofe | پ ۹۱/۰۷/۲۰
HIV چيست ؟ HIV مخفف ""Human Immunodeficiency Virus به معني "ويروس نقص ايمني انسان" مي‌باشد. ويروس ، يك ذره زنده خيلي كوچك است كه مي‌تواند تكثير و پخش شود اما...
یاهوووووووووووووووووووشاید از نام این ترفند اندکی جاخورده باشید ، اما باید قبول کرد که این نام بهترین عنوان برای این ترفند است! قصد داریم ...
در زندگی زناشویی دلخوری ها ، رنجش ها ، شکایت ها و مشاجره ها فراوان است . اگر چنین نباشد باید نگران بود . زیرا به یقین رابطه زوج به سردی گراییده و نسبت به هم بی اعتنا شده اند و دیگر هم را دوست ندارند که از یکدیگر نمی رنجند...
بسیاری از عادت های فرهنگی و صفات اجتماعی ما ریشه در تنبلی اجتماعی دارد. ایرانی ها ضمن این که دارای میزان تنبلی بالاتر از متوسط جهانی هستند، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده اند...
حقيقات نشان داده، محروم‌كردن استفاده موقتي از وسايل تكنولوژيك نتيجه عكس دارد و حتي ممكن است فرد را دچار اضطراب و حالت هيجاني كند...
درست است كه انسان امروز شايد نتواند از تكنولوژي دور باشد اما متخصصان و كارشناسان معتقدند كه وابستگي‌ ما به تكنولوژي مي‌تواند مضر و حتي خطرناك باشد...
ورود به سایت | تبادل لینک | |