افراد آنلاین
21 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت مقالات)
ادامه...
مقالات :: آشنايي با شهر و مناطق ديدني تربت جام :: خانواده و سلامت
سبک زندگي دخترانه

سبک زندگي دخترانه

روزنامه خراسان
دخترهايي که با رژيم‌هاي تک خوري و مصرف خيلي کم مواد غذايي لازم روزانه سعي مي‌کنند تناسب اندام‌شان را حفظ کنند، يا از سفره غذايي که حاوي غذاهاي سنتي مغذي و تلفيق شده با گروه‌هاي متعدد غذايي هستند، جدا شده و ...

فکر کنيد که قرار است بنشينيد و راه و رسم زندگي‌تان را با عده‌اي از دوستان‌تان به اشتراک بگذاريد، در اين مسير هم اصلا توجه نکنيد که اين دوست‌تان توي شهر شما زندگي مي‌کند يا يک شهر ديگر، دوست‌تان درست هم ‌سن و سال شماست يا چند سال بزرگ‌تر و يا کوچک‌تر، دوست‌تان شرايطش شبيه شماست يا متفاوت است، فقط همين دختر بودن‌تان است که شما را به هم وصل کرده و باعث شده تصميم بگيريد سبک زندگي‌تان را با او به اشتراک بگذاريد. امروز روز تو است و اين يک صفحه اختصاصي براي همه چيزهايي که تو دوست داري، دختر!

چه‌طور خريد کنم؟
خنزر و پنزر‌هايي که پول برايشان مي‌دهيد و هرگز هم به چشم نمي‌آيند. غذاهايي که بيرون مي‌خوريد و هيچ ارزشي غذايي ندارد. اين‌ها پول‌هاي شما را مي‌مکد و جيب‌ها را خالي مي‌کند و آن‌قدر ضروري نيستند که شما جيب‌هايتان را پر از خالي کنيد، سعي کنيد آهسته آهسته اين خالي‌هاي جيب‌تان را کم کنيد، چون چند وقت که بگذرد با يک عالمه دستبند و گردنبند و گوشواره بدلي و مجسمه‌هاي گچي با رنگ‌ها و شکل‌هاي مختلف مواجه مي‌شويد که بايد يک جوري خودتان را از شرشان خلاص کنيد.

مسلما فروشگاه‌هايي هست که هوش از سر شما مي‌برد و شما را براي وسايل غير ضروري وسوسه مي‌کند اما شعار شما بايد اين باشد: هرگز چيزي که نياز ندارم نمي‌خرم. شايد به جايي برويد که لوازم تزئيني زيبا و وسايل کادويي هيجان انگيزي داشته باشد. اما شما بايد جلو خود را بگيريد، اگر نمي‌توانيد بهتر است دفعات و تعداد آن را کم کنيد، بهتر است زياد به سراغ اين فروشگاه‌ها نرويد.

از ماه آينده شروع کنيد يک ليست از بزرگترين مخارج و ريزترين آن‌ها بنويسيد و مقدار پول يا موجودي خود را هم درگوشه بالاي ليست يادداشت کنيد و هر زمان بيرون مي‌رويد اين دفترچه کوچک را با خود داشته باشيد حتي اگر قصدتان خريد نيست، اين کار به شما کمک مي‌کند از خريدن غير ضروريات منصرف شويد و حساب احتياجات خود را هم داشته باشيد، بعد هم حواس‌تان به کمد و جالباسي اتاق‌تان باشد که از زيادي مانتو و روسري در حال انفجار است.

براي خريدهاي‌تان برنامه‌ ريزي کنيد و زمان هاي تخفيف فوق‌العاده فروشگاه‌ها و مراکز خريد اصلي شهر را بدانيد، معمولا آخر فصل‌ها بهترين زمان براي خريد وسايل ضروري و خريدهاي عمومي شامل مانتو و کفش و کيف است.

سعي کنيد هميشه خوراکي‌هاي اهدايي از طرف مامان را بپذيريد تا مجبور نشويد موقع گرسنگي توي مدرسه، دانشگاه يا محل کارتان هزينه زيادي بابت غذاهاي بيرون بپردازيد.

سعي کنيد همه پول‌تان را همراه خودتان بيرون نبريد، مقداري از پول‌تان را توي کيف پول‌تان بگذاريد، کمي هم توي کيف دستي، بقيه اش را يا توي يک حساب بانکي نگه داريد يا توي خانه تا نتوانيد يک جا همه اش را به باد بدهيد.
چه ورزشي انجام بدهم؟

ورزش کمک مي‌کند که استخوان‌ها، عضلات و مفاصل ساخته و حفظ شوند، وزن کنترل شود و وقوع فشار خون بالا به تاخير بيفتد. در حقيقت ميزان ورزش دختران بين 12-18 سالگي يک عامل مهم در پيشگيري از شکستگي لگن در بزرگسالي است، پس انجام فعاليت بدني و ورزش مثل پياده‌روي، بارفيکس، واليبال و بسکتبال را در برنامه زندگي‌تان قرار بدهيد.

با توجه به اين که دانش آموزان روزانه چند ساعت در کلاس‌هاي درس روي نيمکت مي‌نشينند حتي اگر نوع نشستن مناسب باشد و نيمکت هم مطابق استاندارد باشد در آن‌ها احساس خستگي فيزيکي به وجود مي‌آيد و اگر نوع نشستن مناسب نباشد يا نيمکت مطابق استاندارد نباشد در درازمدت باعث اختلالات ساختاري مي‌شود که Scoliosis و شکل C در مهره‌ها از آن جمله است. دانش آموزان پسر معمولا اين شکل را با بازي کردن (عمدتا فوتبال) در کوچه و خيابان يا ورزشگاه‌ها حل مي‌کنند ولي براي دختران دانش‌آموز امکانات کمتري وجود دارد بنابراين لازم است دخترها خودشان زماني را براي تمرين‌هاي بدني و ورزش بگذارند، چه به شکل تيمي و چه به شکل برنامه‌هاي ورزشي فردي، مثلا مي‌توانيد ورزش را يک موضوع خانوادگي کنيد، طوري که همه از انجام آن با هم لذت ببرند.

چي بخورم؟
دخترها براي رشد درست و حسابي و محکم خودشان احتياج به مواد خوب و مغذي مثل اسيدهاي آمينه ضروري، مواد معدني مثل آهن، کلسيم، روي و ويتامين‌هاي A (رشد و سلامت پوست و حفظ قدرت ديد نقش دارد)، D و گروه B به‌ خصوص اسيد فوليک، ويتامين B12 و B1 ، ريبوفلاوين (B2)، نياسين (B3) و پيريدوکسين (B6) دارند. اما در همين روزهايي که به اين همه مواد احتياج دارند سعي مي‌کنند رژيم لاغري بگيرند که حتما ضرر مي‌کنند. دخترهايي که با رژيم‌هاي تک خوري و مصرف خيلي کم مواد غذايي لازم روزانه سعي مي‌کنند تناسب اندام‌شان را حفظ کنند، يا از سفره غذايي که حاوي غذاهاي سنتي مغذي و تلفيق شده با گروه‌هاي متعدد غذايي هستند، جدا شده و به سراغ غذاهاي خارج از خانه يا فست‌فودها که در ظاهر خوشمزه و اشتها برانگيز، ولي فاقد مواد مغذي هستند، مي‌روند و با عدم مصرف سبزي‌هاي تازه يا پخته، شير و لبنيات و منابع پروتئيني غني از اسيدهاي آمينه ضروري به روند رشد خودشان صدمه مي زنند و رشدي را که از نظر افزايش قد و ساختار اساسي بافت‌هاي عضلاني و استخواني و حتي سيستم دفاعي بدن‌شان بايد صورت گيرد، دچار مشکل مي‌کنند.

وعده‌هاي غذايي و ميان‌وعده‌ها، به خصوص صبحانه و ميان وعده نيمروز، تاثير بسيار زيادي در ايجاد اشتها، تامين انرژي و مواد مغذي لازم براي فعاليت‌هاي جسمي ‌و آماده‌سازي مغز براي يادگيري و افزايش قدرت حافظه دارد، اين در حالي است که متاسفانه اغلب جوانان به خصوص دختران صبحانه را حذف و مصرف تنقلات بي‌ارزش را جايگزين ميان‌وعده مي‌کنند، غافل از اينکه با اين روش تغذيه، سلول‌ها و بافت‌هاي بدن خود را دچار گرسنگي‌هاي پنهان مي‌کنند.

دختران اغلب دچار کمبود کلسيم هستند چون وقتي به نوجواني مي‌رسند ميزان مصرف شير را کم مي‌کنند. تقريبا نصف توده استخواني خانم‌ها در نوجواني تشکيل مي‌شود و مصرف کم کلسيم در اين زمان ممکن است بعدها منجر به پوکي استخوان شود، به مادرها و مادربزرگ‌هاي‌تان نگاه کنيد! در ضمن دختران آهن کافي هم دريافت نمي‌کنند، چون ممکن است رژيم غذايي متنوعي نداشته باشند يا غذاهاي غني از آهن مثل گوشت قرمز به اندازه کافي مصرف نکنند که در اين‌صورت مبتلا به کم خوني مي شوند. وقتش است اداهايي مثل من شير دوست ندارم يا حالم از گوشت به‌هم مي‌خورد را کنار بگذاريد!

چي بپوشم؟
حواس‌تان به ست کردن لباس‌هاي‌تان باشد، شايد به اندازه کافي پول براي خريد يکهويي همه لباس‌ها نداشته باشيد ولي همين که هر بار قرار است خريدي انجام بدهيد رنگ لباس‌هاي قبلي‌تان را به ياد بياوريد کافي است تا يک دختر خوش‌پوش و مرتب باشيد.

به رنگ پوست‌تان براي خريد لباس توجه کنيد.

اين که شما مانتو يا کيف مورد نظرتان را براي چه مکاني مي‌خريد خيلي مهم است تا زيادي جلف يا رسمي به نظر نياييد.

خريد لباس‌ها و وسايل ساده‌تر و رسمي‌تر براي دانشگاه و محل کار و شادتر براي مهماني يک موضوع مهم است، وسايل و لباس‌هاي اسپرت هميشه طرفداران خاص خودش را در همه مکان‌ها دارند.
مقاله قبلی >> KqNlkaeQZQTaJsGRXP احساسات دخترانه << مقاله بعدی
ترک بک
  • آدرس: http://torbatjam.com/modules/article/view.article.php/c5/142
  • ترک بک: http://torbatjam.com/modules/article/trackback.php/142
رای
10987654321
API: RSS | RDF | ATOM
سایت تربت جام & Copyright© admin
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

بیشترین خوانده شده
در آداب اسلامي توصيه هاي ويژه اي براي تغذيه در دوران بارداري وجود دارد. اين امر نشان دهنده ي اهميت اين زمان و نيز نقش تغذيه در آن است.
مجموعه آرامگاهی شیخ الاسلام احمد جامی یکی از بزرگترین مراکز زیارتی شرق ایران است که در قرن نهم به اوج شکوفایی خود رسید. این مجموعه که وسعتی حدود (64000) متر مربع دارد... .
تربت جام از لحاظ فرهنگ موسیقیایی یکی از غنی ترین مناطق ایران است. این مهم به دو صورت نمود پیدا می کند؛ نخست موسیقی مقامی تربت جام که شامل مقامهای آوازی و سازی است که به وسیله ی ...
برخي از علائم اختلال اعتیاد اینترنتی عبارتند از:
مشکلات میان فردی و یا مشکلات در هنگام کار یا مطالعه، نادیده گرفتن مسئولیتهای مربوط به دوستان، خانواده، کار و یا مسئولیتهای فردی، کناره‌گیری پس از دست کشیدن از اینترنت، کج خلقی هنگام تلاش برای دست کشیدن از اینترنت، آن‌لاین ماندن بیش از زمان برنامه‌ریزی شده، دروغ گفتن یا مخفی نگهداشتن زمان واقعی کار با اینترنت از نظر دوستان یا خانواده، تغییر در سبک زندگی به منظور گذران وقت بیشتر با اینترنت، کاهش فعالیت فیزیکی، بی‌توجهی به سلامت شخصی و بی‌خوابی یا کم خوابی و یا تغییر در الگوی خواب به منظور گذران وقت در اینترنت.
در روزگار سلجوقيان ، در سال 440 هجري قمري در قريه نامق ، از سلسله جرير بن عبدالله (از صحابي معروف) کودکي چشم به جهان گشود که او را احمد خواندند و بعدها به احمد جامي نامقي شهرت يافت... .
نورالدين ابوالبركات عبدالرحمن بن نظام‌الدين احمد بن شمس‌الدين محمد جامي نامي‌ترين شاعر و نويسنده دانشمند و عارف قرن نهم هجري است. برخي از پژوهندگان او را بزرگترين استاد سخن بعد از حافظ و خاتم شاعران بزرگ پارسي‌گو ...
حجة الإسلام زین الدین ابوحامد امام محمد غَزّالی طوسی، یکی از بزرگترین متصوفین، فلاسفه و اندشمندان علمای اسلام در قرن پنجم و ششم هجری می باشد. بزرگمردی که در انواع رشته های علوم اسلامی سرآمد دانشوران روزگار خود گشت...
در كتاب لغت موسيقي نوشته افراسياب بيگ لي كلمه‌ي مقام كه به صورت موغام يا مغام هم نوشته مي‌شود، به عنوان مجموعه‌ي صداها و پرده‌هاي مختلف كه بر اساس يك كوك واحد ...
تربت جام ، كهن دریا عرفان، واقع در شمال شرقی گستره پهناور ایران زمین به مانند شهرها و مناطق دیگر آن با حوادث و فراز و نشیب های تاریخی و روند شكل تدریجی مواجه بوده است. دورانی كه این شهر، روستایی كوچك به نام معدآباد ...
تربت جام امروزه از محله های مختلفی تشکیل گردیده که نامگذاری این محلات یا به علت تجمع قومی بوده و یا به سبب مهاجرت روستاییان به شهر صورت گرفته است و یا به خاطر حوادث و سکونت اشخاص به خصوصی صورت گرفته است. قصد ما بر این است که در این قسمت به شناسنامه این محلات مختلف تربت جام بپردازیم.
تازه ترین مقالات
موسيقي مقامي (محلي)، بدوي ترين شكل موسيقي است كه از زمانهای دور برای ما به يادگارمانده است. این نوع موسیقی درهركشوری ، متناسب با بوم و محيط جغرافيايي و انساني آن كشوردرهم آميخته و جزئي از فرهنگ آن کشوري محسوب ميشود. به راستی کسی زمان دقیق پیدایش مقام را نمی داند. مقام نمی تواند یک تصنیف یا ترانه باشد. مقام پیشینه ای دارد به وسعت تاریخ وآدمهایش....
تواناتک: IMEI یک کد ۱۴ رقمی چیست است که باید در هر گوشی جدیدی که ساخته می‌شود منحصر به فرد باشد و تا آخر عمر دستگاه با آن باقی خواهد ماند. از آن...
یک پلنگ که برای شکار خیز برداشته، یک قوچ اوریال با شاخهای تابیده اش، یک جبیر، یک گرگ و یک شغال، یک سبزه قبا با لانه اش که از خار و خاشاک درست ...
در اوایل قرن شانزدهم میلادی در دهکده ای نزدیک شهر «استرتفورد» در ایالت واریک انگلستان، زارعی به نام ریچارد شکسپیر زندگی می کرد. یکی از پسران او «جان» در حدود سال ۱۵۵۱ در شهر استرتفورد به شغل پوست فروشی مشغول شد و «ماری آردن» دختر یک کشاورز ثروتمند را به همسری برگزید. ماری در ۲۶ آوریل ۱۵۶۴ پسری به دنیا آورد و نامش را «ویلیام» گذاشت. این کودک به تدریج پسری فعال ، شوخ و شیطان شد ، به مدرسه رفت و زبان لاتین و یونانی را فرا گرفت. ولی به علت کسادی شغل پدرش ناچار شد برای امرار معاش، مدرسه را ترک کند و شغلی برای خود برگزیند. برخی می گویند که او ابتدا شاگرد یک قصاب شد و چون از دوران نوجوانی دلبستگی شدیدی به ادبیات داشت، در موقع کشتن گوساله خطابه می سرود و شعر می گفت.
HIV
خانواده و سلامت | shekoofe | پ ۹۱/۰۷/۲۰
HIV چيست ؟ HIV مخفف ""Human Immunodeficiency Virus به معني "ويروس نقص ايمني انسان" مي‌باشد. ويروس ، يك ذره زنده خيلي كوچك است كه مي‌تواند تكثير و پخش شود اما...
یاهوووووووووووووووووووشاید از نام این ترفند اندکی جاخورده باشید ، اما باید قبول کرد که این نام بهترین عنوان برای این ترفند است! قصد داریم ...
در زندگی زناشویی دلخوری ها ، رنجش ها ، شکایت ها و مشاجره ها فراوان است . اگر چنین نباشد باید نگران بود . زیرا به یقین رابطه زوج به سردی گراییده و نسبت به هم بی اعتنا شده اند و دیگر هم را دوست ندارند که از یکدیگر نمی رنجند...
بسیاری از عادت های فرهنگی و صفات اجتماعی ما ریشه در تنبلی اجتماعی دارد. ایرانی ها ضمن این که دارای میزان تنبلی بالاتر از متوسط جهانی هستند، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده اند...
حقيقات نشان داده، محروم‌كردن استفاده موقتي از وسايل تكنولوژيك نتيجه عكس دارد و حتي ممكن است فرد را دچار اضطراب و حالت هيجاني كند...
درست است كه انسان امروز شايد نتواند از تكنولوژي دور باشد اما متخصصان و كارشناسان معتقدند كه وابستگي‌ ما به تكنولوژي مي‌تواند مضر و حتي خطرناك باشد...
ورود به سایت | تبادل لینک | |