افراد آنلاین
24 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت دانـــــــــلود)
ادامه...
طبقه بندي بر اساس: عنوان ( )   تاريخ ( )   ارزش گذاري ( )   محبوبيت ( )
فايل ها هم اكنون طبقه بندي شده اند بر اساس: عنوان (A to Z)

 
123>
A اسرار التوحيد في مقامات شيخ ابي سعيد مشاهده جزئيات
ارسال كننده: admin
تأييد شده:   ی, ۰۷-آذر-۱۳۸۹
 

اسرارالتوحید یا اسرارالتوحید فی مقامات شیخ ابی‌سعید ابی‌الخیر كه پس از یک‌صد و سی سال از درگذشت ابوسعید ابو‌الخیر توسط یکی از نوادگان او به‌ نام محمد بن منور نگاشته شد. نثر كتاب ساده و بدون تكلف مي باشد و نقلي است از رفتار و حالات شيخ ابوسعيد ابوالخير. اين كتاب داراي 213 صفحه و در فرمت pdf (پي دي اف) مي باشد.

نمونه اي از نثر كتاب:
حکایت: خواجه امام مظفر حمدان در نوقان یک روز می‌گفت کی کار ما با شیخ بوسعید همچنانست ‏کی پیمانۀ ارزن. یک دانه شیخ بوسعید است و باقی منم. مریدی از آن شیخ بوسعید آنجا حاضر بود، ‏چون آنرا بشنید از سر گرمی برخاست و پای افزار کرد و پیش شیخ آمد و آنچه از خواجه امام مظفر ‏شنیده بود با شیخ بگفت. شیخ گفت برو و با خواجه امام مظفر بگوی که آن یک دانه هم توی، ما هیچ ‏چیز نیستیم.‏


اگر نرم افزار آدوب آكروبت ريدر (adobe acrobat Reader) در رايانه ي شما نصب نيست، از اين قسمت آنرا دريافت كنيد.
نسخه: 1
دانلود شده: 1509
اندازه فايل: 1.71 MB
قابل اجرا در: None
وب سايت: تربت جام

ارزش گذاري:    (0 رأي)

A اشعة اللمات - عبدالرحمان جامی - pdf مشاهده جزئيات
ارسال كننده: admin
تأييد شده:   پ, ۱۹-اسفند-۱۳۸۹
 

کتاب اشعة اللمعات عبدالرحمان جامی کتابی است در شرح كتاب لمعات فخرالدين ابراهيم عراقي شاعر و نويسنده مشهور و از كتب معتبر تصوف به زبان فارسي. اشعه اللمعات جامي حاوي نكاتي است در رفع مشكلات لمعات که به نثری استوار و سلیس نگارش يافته است. شامل 128 صفحه و به فرمت pdf (پی دی اف).

نمونه ای از نثر کتاب:
هر خوب رو كه پیرایۀ حسن را سرمایۀ بازار دلربایی كرده آن پیرایه از خزانۀ بیكرانۀ جمال مطلق پیش او عاریت است خواه بر سر بازار ظهور و ذكورت باشد و خواه در زوایۀ خفا و انوثت و الّا آن است كه این حسن و احسان پسِ پردۀ اسباب و چهرۀ احباب محتجب است قبلۀ نظر مجنون به حسب ظاهر هر چند جمال لیلی است امّا به حسب حقیقت لیلی آینه‌ای بیش نیست كه عكس جمال مطلق در آن نموده و لهذا یعنی از برای آن كه جمال مجازی همان جمال حقیقی است كه در صور مجازی نموده قتیل عشق آن را به شرط عفت و كتمان قدری بلند نهاده‌اند و مرتبۀ شهادت داده چنان كه در حدیث وارد است كه"مَن عَشَقَ و عَفَّ و كَتَمَ ماتَّ، ماتَّ شَهیداً" یعنی هر كه محبت وی مر جمال صوری را به حدّ عشق انجامد و در آن عشق به وای‌های نفس نیارامد و آن را به قصد چاره‌سازی با اغیار در میان ننهد و اندوه آن را از دل بیرون ندهد و در آن اندوه از هستی فانی خود بمیرد هر آینه از سعادت شهادت بهره گیرد.


اگر نرم افزار آدوب آكروبات ريدر (adobe acrobat Reader) در رايانه ي شما نصب نيست، از اين قسمت آنرا دريافت كنيد.

کتاب های موجود از این نویسنده، در سایت تربت جام:
هفت اورنگ ، شواهد النبوه , بهارستان جامی , نفحات الانس جامی , اشعة اللمعات جامی .
نسخه: 1
دانلود شده: 1528
اندازه فايل: 891.00 KB
قابل اجرا در: None
وب سايت: تربت جام

ارزش گذاري:    (0 رأي)

F فيه ما فيه - مولوي مشاهده جزئيات
ارسال كننده: admin
تأييد شده:   س, ۰۴-آبان-۱۳۸۹
 

كتاب ارزشمند فيه ما فيه اثر مولانا جلال الدين محمد بلخي رومي به نثري روان و سرشار از معاني عميق عرفاني. خواندن اين كتاب را به علاقه مندان به خود سازي پيشنهاد مي نماييم. اين كتاب در قالب pdf و شامل 168 صفحه مي باشد.

نمونه اي از متن كتاب:
روزی سخن میگفتم میان جماعتی و میان ایشان هم جماعتی کافران بودند در میان سخن میگریستند و متذوّق میشدند وحالت میکردند، سئوال کرد که ایشان چه فهم کنند و چه دانند این جنس سخن را مسلمانان گزیده از هزار یک فهم میکنند ایشان چه فهم میکردند که میگریستند، فرمود که لازم نیست که نفس این سخن را فهم کنند آنچ اصل این سخنست آن را فهم میکنند آخر همه مقرّند به یگانگی خدا و بآنک خدا خالقست و رازقست و در همه متصرّف و رجوع بویست و عقاب و عفوازوست، چون این سخن را شنید و این سخن وصف حقّست و ذکر اوست پس جمله را اضطراب و شوق و ذوق حاصل شود که ازین سخن بوی معشوق و مطلوب ایشان میآید اگر راهها مختلف است امّا مقصد یکیست نمیبینی که راه بکعبه بسیارست بعضی را راه از رومست و بعضی را از شام و بعضی را از عجم و بعضی را از چین و بعضی را از راه دریا از طرف هند و یمن.


کتاب های موجود از این نویسنده، در سایت تربت جام:
مجالس سبعه ، مثنوی معنوی به طور کامل ، دفتر اول مثنوی ، دفتر دوم مثنوی ، دفتر سوم مثنوی ، دفتر چهارم مثنوی ، دفتر پنجم مثنوی ، دفتر ششم مثنوی ، دیوان شمس.


اگر نرم افزار آدوب آكروبت ريدر (adobe acrobat Reader) در رايانه ي شما نصب نيست، از اين قسمت آنرا دريافت كنيد.
نسخه: 1
دانلود شده: 3363
اندازه فايل: 1.37 MB
قابل اجرا در: None
وب سايت: تربت جام

ارزش گذاري:    (1 رأي)

Gگزیده ای از قابوس نامه و سیاست نامه مشاهده جزئيات
ارسال كننده: admin
تأييد شده:   د, ۲۴-اردیبهشت-۱۳۸۶
 

این کتاب گزیده ای از سیاست نامه و قابوس نامه که شامل دو بخش مجزا می باشد؛ سیاست نامه یا سیر الملوک نوشته ارزشمند خواجه نظام الملک طوسی در باب مسایل حکومتی، سیاسی و اجتماعی و بخش دوم قابوس نامه اثر گرانمایه کیکاووس بن اسکندر بن قابوس بن وشمگیر بن زیار ملقب به عنصر المعالی که در راهنمایی و اندرز پسرش، گیلان شاه، نگاشته است.
این گزیده به کوشش دکتر جعفر شعار و دکتر نرگس روان پور ، تهیه شده است و دانشگاه پیام نور آن را به عنوان کتابی درسی به چاپ رسانده است.

نمونه ای از نثر کتاب سیاست نامه:
نوشيروان گفت: "اي نادانان، كه شماايد ،نه چنين است كه شما مي پنداريد. چون نيك نگاه كني، اين خر هم به داد خواستن آمده است. چنان خواهم كه هر دو خادم برويد، و اين خر را ميان شهر بريد، و از احوال اين خر از هر كسي بپرسيد و به راستي مرا معلوم كنيد."
خادمان از پيش ملك بيرون آمدند، و اين خر را در ميان شهر و بازار آوردند و ازمردمان پرسيدن گرفتند كه هيچ كس هست از شما كه اين خرك را مي شناسد؟
همه گفتند: "اي والله، كم كس است در اين شهر كه اين خرك را نشناسد!"اگر نرم افزار آدوب آكروبت ريدر (adobe acrobat Reader) در رايانه ي شما نصب نيست، از اين قسمت آنرا دريافت كنيد.
نسخه: 0
دانلود شده: 2608
اندازه فايل: 836.00 KB
قابل اجرا در: None
وب سايت: تعيين نشده است

ارزش گذاري:    (0 رأي)

K کلیله و دمنه مشاهده جزئيات
ارسال كننده: admin
تأييد شده:   پ, ۳۰-فروردین-۱۳۸۶
 

کتاب کلیله و دمنه تألیف ابوالمعالی نصرالله منشی که بر گرفته از کتاب عربی نوشته شده توسط ابن مقفع می باشد. در اصل این کتاب از منابع هندی جمع آوری شده که به زبان سانسکریت نوشته شده بوده است.

نمونه از نثر کتاب:
و از تقريب هشت کس حذر واجب است : اول آنکه نعمت منعمان را سبک دارد و کفران آن سبک دست دهد . و دوم آنکه بی موجبی در خشم شود . سوم آنکه بعمر دراز مغرور باشد و خود را از رعايت حقوق بی نياز پندارد . چهارم آنکه راه قطيعت و غدر پيش او گشاده و سهل نمايد . و پنجم آنکه بنای کارهای خود برعداوت نهد و نه بر راستی و ديانت .و ششم آنکه در ابواب سهو رشته با خويشتن فراخ گيرد و قبله دل هوا را سازد . و هفتم آنکه بی سببی در مردمان بدگمان گردد و بی دليل روشن اهل ثقت را متهم گرداند . هشتم آنکه بقلت حيا مذکور باشد و بشوخی و وقاحت مشهور.


اگر نرم افزار آدوب آكروبت ريدر (adobe acrobat Reader) در رايانه ي شما نصب نيست، از اين قسمت آنرا دريافت كنيد.
نسخه: 1
دانلود شده: 4702
اندازه فايل: 1.56 MB
قابل اجرا در: None
وب سايت: تربت جام

ارزش گذاري:    (2 رأي)

 
123>

عکس منتخب
irna - jam5.jpg
تازه ترین دانلودها
ورود به سایت | تبادل لینک | |