افراد آنلاین
21 کاربر آن‌لاين است (2 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت دانـــــــــلود)
ادامه...

M مقدمه تهافت الفلاسفه


توضيحات:
این کتاب مقدمه ی کتاب تهافت الفلاسفه یا تناقض گویی فیلسوفان نوشته ی امام محمد غزالی است که در آن به فیلسوفان 20 اشکال را وارد دانسته است. این کتاب که در سال 488 هجری به زبان عربی نوشته شده است جنجال بسیار زیادی را تا کنون که قریب به هزار سال از عمر آن می گذرد به راه انداخته که برخی پا را فراتر نهاده امام غزالی را به خاطر نوشتن چنین کتابی منشأ سقوط رشد مسلمانان نامیده اند! در این کتاب امام محمد غزالی با سلاح فلسفه به جنگ فلسفه رفته است و نگارش صریح و محکم آن بر دلایل خویش، حکم تأییدی است بر تسلط وی بر فلسفه و منطق. قبل از این کتاب نیز کتاب مقاصد الفلاسفه را در تشریح علم فلسفه نگاشته است که قرن ها در غرب از مهمترین منابع شناخت فلسفه به حساب می آمده است. این کتاب توسط دکتر حسن فتحی ترجمه شده است.

نمونه ای از متن کتاب:
منشأ کفر این گروه تنها عبارت است از شنیدن نام های هولناکی چون سقراط، بقراط، افلاطون، ارسطو و امثال آنها، و پر گویی گروههایی از پیروان و گم گشتگان آنها در توصیف عقل های آنها و نیکویی اصولشان و دقت علوم ریاضی، منطقی، طبیعی و الهی شان و نیز استبداد آنها به خاطر زیادی هشیاری و هوشمندی شان - به واسطه ی استخراج این امور پنهان و این حکایتشان از آنها که- با وجود خردمندی و دانایی شان - منکر شریعت ها و آیین ها و مخالف تفاصیل ادیان و ملت ها هستند و می گویند آنها قانون هایی در هم تنیده و نیرنگ هایی ظاهر آراسته هستند.


اگر نرم افزار آدوب آكروبت ريدر (adobe acrobat Reader) در رايانه ي شما نصب نيست، از اين قسمت آنرا دريافت كنيد.کتاب های موجود از این نویسنده، در سایت تربت جام:
کیمیای سعادت جلد اول ، کیمیای سعادت جلد دوم ،اعترافات غزالی ، آداب نکاح ، مکاتیب فارسی غزالی ، میزان العمل ، مقدمه تهافت الفلاسفه ، مشکاة الانوار ، وجد و سماع.

ارسال كننده: admin
تأييد شده: د, ۲۱-خرداد-۱۳۸۶

نسخه: 1
دانلود شده: 2407
اندازه فايل: 534.00 KB
قابل اجرا در: None
وب سايت: تربت جام

ارزش گذاري:   (0 رأي)

زمان دانلود:
Modem(56k) : 1.4min
ISDN(64k) : 1.3min
DSL(768k) : 6s
LAN(10M) : 0.49s

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

عکس منتخب
IMG_0460.jpg
تازه ترین دانلودها
ورود به سایت | تبادل لینک | |